Dijital Topuklar Zirve

Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın zirvesi olan Dijital Topuklar, iki girişimci (BlogcuAnne.com kurucusu Elif Doğan ve Uykusuz Anneler Kulübü kurucusu Perihan Gürer) tarafından düzenleniyor.

Kadınları ilgilendiren her konuda onları bir araya getirmek ve birbirlerinden ilham almalarını sağlamak amacıyla yaratılan zirvenin ilki 2016 yılında gerçekleşti.

Birbirinden öğrenecek çok şeyi olduğuna inanan Doğan ve Gürer, ‘Kadınlar ve dijital dünya’ etrafında kurguladıkları zirveyle; ilham veren fikir önderi kadınları ön plana çıkarabilecekleri, dijitalde yer alan ya da almak isteyen kadınların birbirleriyle iletişim kurup destek alabilecekleri bir platform yaratmayı amaçladılar. Her sene 1 Kasım’da içerik üretiminin niteliğinden, paylaşım yaparken alınan sorumluluklara, ticari etikten çocukların teknoloji kullanımına, dijital girişimcilikten toplumsal cinsiyet eşitliğine kadar kadını ilgilendiren birçok konuyu alanında uzman ve fikir lideri insanlarla masaya yatırıyorlar.

Dijital Topuklar 2016

  • 2016 yılında ilk kez düzenlenen Dijital Topuklar’da Ayşe Arman, Serdar Kuzuloğlu, Refika Birgül, Damla Çeliktaban, Elif Tanverdi gibi isimlerin de bulunduğu kadroyla birçok oturum gerçekleştirildi, #benimhikayem teması altında yan oturumlar oldu.
  • Batman, Isparta, Adana, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından 600’den fazla katılımcının ağırlandığı zirveyle sosyal medyada 7 milyonun üzerinde paylaşım sağlandı.
  • Ayrıntılar için: Dijital Topuklar 2016

Dijital Topuklar 2017

  • Ayşe Arman, Ali Koç, Özlem Gürses gibi alanında tanınmış isimler moderatör olarak oturumlara yön verdi.
  • Hande Birsay (hihieved), Reçelblog yazarı Rümeysa Çamdereli, karikatürist Erdil Yaşaroğlu, “Yazan Kızlar Kardeştir” başlıklı değişim hikâyesi ile oyuncu ve yazar İclal Aydın, YouTuber Aslı Kızmaz, hukuk danışmanı Gökhan Ahi, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar gibi isimler konuşmacı olarak katıldı.

  • Dijital medyada paylaşılanların sorumluluğunu üstlenmek, girişimci dijital kadınların yol haritalarını oluştururken dikkat edilmesi gerekenler, Z kuşağına hitap etmenin incelikleri, dijital iletişimde toplumsal cinsiyet eşit(siz)liği gibi konular üzerinde durdu.
  • Teması #beniseviyorum olarak belirlendi.
  • Etkinlik Twitter’da en çok konuşulan konulardan biri olarak Trending Topic oldu.
  • Ayrıntılar için: Dijital Topuklar 2017

Dijital Topuklar’ın üçüncüsü 1 Kasım 2018’de düzenlenecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir