Dijital Topuklar 2018

Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın zirvesinin üçüncüsü bu yıl da 1 Kasım’da gerçekleşecek.

İTÜ Maçka Kampüsü, Mustafa Kemal Amfisi’nde düzenlenecek olan zirve için biletler Biletix’te satılıyor.

Bu sene #tutkunubul teması etrafında gerçekleştirilecek etkinlikte dijital dünyada iş yapmanın yanı sıra feminizm ve toplumsal cinsiyet eşitliliği, girişimciliğin görünmeyen zorluklarıfeminen liderlik, dijital doğanların teknolojiyle ilişkisi gibi birçok konu, alanında etkili isimlerle, tüm gün süren paneller ve söyleşiler üzerinden ele alınacak.

Master of Ceremony: Aslı Kızmaz

Doğal ve özgün içeriğiyle sosyal mecraların sevilen yüzü Aslı Kızmaz, Dijital Topuklar 2018’in sunuculuğunu üstlenecek.

MİNİ PANEL: Dijital Doğanları Anlamak

Ebeveynler ve eğitimciler olarak çocukların teknolojiyi nasıl kullanacaklarını sınırlıyor, dikte ediyoruz. Peki onlar ne istiyor, bu konuya nasıl bakıyorlar? Sosyal medyada nasıl, ne şekilde var olmak istiyorlar? Ebeveynlerinin tutumları nasıl? Yaşları 8 ve 15 arasında değişen çocuk konuşmacılar, kendi bakış açılarını bu panelde ortaya koyacak. 

Moderatör:
Derya Divrikli Gül, Teknolojik Anneler

Konuşmacılar:
Deniz Doğan, 7. sınıf
Derin Doğan, 3. sınıf
Peri Ayda Gürer, 3. sınıf
Aze Çınar Gül, 3. sınıf
İlayda, 10. sınıf, Bilim Virüsü

PANEL: Bir Kuşağı Anlamak: Dijital Yerlilere Bakış

Yaratıcılık, bilişsel esneklik, empati ve ifade özgürlüğü kavramlarının altının doldurulması gereken bu çağda, bu kavramlara mesafeli yetişmiş nesiller olarak Z Kuşağı ve alfa nesliyle nasıl iletişim kuracağız?  Duygusal zekâ, kuşaklar arası iletişimi nasıl etkiliyor? Tersyüz edilen öğrenmeye eğitimciler nasıl bakıyor? Bütün bunlar, yeni nesille iletişimde ne anlama geliyor?

Moderatör:
Derya Divrikli Gül, Teknolojik Anneler

Konuşmacılar:
Evrim Kuran, Kuşak Araştırmacısı
Müjdat Ataman, Eğitimci

KONUŞMA: İçimdeki Marka

Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü ve Kurumsal İletişimciler Derneği Başkanı Şule Yücebıyık, bireylerin kişisel olarak markalaştığı bugünün dünyasında kendi değerlerini bulmak konusunda rehberlik eden bir konuşma gerçekleştirecek.  

PANEL: Tutkusunun Peşinden Gidenler

Farkındalık bir andır. Kendi içinde başlayan dönüşüm, harekete geçmek için çoğu zaman dışarıdan ufak bir itelemeyi bekler… Kurumsaldan çikolatacılığa yolculuk, kulağa geldiği kadar ‘tatlı’ mı? Fark yaratmak için kendi işini yapmak zorunda mısın? Aralarında, hayatlarındaki yenilikleri gerçekleştirmek için aradıkları ilhamı Dijital Topuklar’dan sonra bulan kadınların da olduğu konuşmacılar dönüşüm hikâyelerini paylaşacak. 

Konuşmacılar:
Ceylan Taş, Birceylan.com
Evrim Bayramoğlu, Kurumsal
Özlem Gencer, Kitchen Made Chocolate

KONUŞMA: VR/AR Devrimi ile Geleceğe Bakış

Endüstri 4.0 devrimi hangi alanlara, nasıl etki edecek? Bugün 7 yaşında olan biri, 27 yaşında hangi gerçekliği yaşayacak? VR Masters kurucusu Ali Hantal, giderek daha çok alanda karşımıza çıkan gerçeklik teknolojilerinin hayatımıza etkisini konuşmasında şu soruyla sorgulayacak: ‘Var Olmayan’da yaşamaya hazır mıyız?

PANEL: Girişimcilik Ne Değildir?

Start-up coşkusu göründüğü kadar romantik ve heyecan verici mi? İstediğin zaman, istediğin yerden çalışmak bir lüks mü yoksa bir lanet mi? “Girişimcilik” denilen buzdağının görünmeyen kısmında neler olup bittiğini tecrübeli girişimciler ve onları destekleyen deneyimli kurumsal çalışanlar anlatacak. 

Moderatör:
Hülya Cinsçiçekçi, Tuniko.com

Konuşmacılar:
Yavuz Çingitaş, Girişimciye Dönüş
Girişimci
TEB temsilcisi

KONUŞMA: Değişim Duygu ile Başlayacak

KONDA araştırma şirketi genel müdürü Bekir Ağırdır, iş dünyasının “duygu”yu merkeze alarak yeniden düzenlenmesi gerektiği konusunu, araştırma sonuçlarıyla ortaya koyarken “bugünün kız çocukları yakın gelecekte nerede olacak?” sorusuna yanıt arayacak.

PANEL: Kadınlığımızla Barışmak

Dişil enerjinin küçümsendiği, yumuşaklık, şefkat ve ilgi gibi tutumların sadece kadınlara özgü olduğunun zannedildiği bir düzende eril ve dişil yanlarımızın birlikte ahenk içinde dans etmesini sağlayarak feminen bilince dönüş mümkün. Kültürümüzde hâlâ “kirlenmek” olarak görülen regl dönemimizle barışmak da bunun önemli bir parçası… 

Moderatör:
Banu Tozluyurt, Yönetici Danışmanı/Yazar

Konuşmacılar:
Bilge İnal, Somatik Terapist
Gizem Onay, Jinekolojik Sorunlar Odaklı Bitkisel Tıp Eğiticisi/Arvigo Terapisti

KONUŞMA: Bir Erkeğin Değişen Rolü

Yeni dünya, teknoloji ve girişimcilik gibi konulardaki vizyon açan konuşmalarıyla dinlemeye alışık olduğumuz “İnternet Ekipler Amiri” Serdar Kuzuloğlu, günümüz dünyasında bir baba ve erkek olarak var olmayı kişisel deneyim ve görüşleri üzerinden Dijital Topuklar izleyicileriyle paylaşacak.

PANEL: ‘ERK’eklikten Uzaklaşıp İnsanlığa Yakınlaşmak

Ataerkil toplumdaki cinsiyetçi bakış açısı erkekleri nasıl etkiliyor. Ezici eril zihniyet, toplumda nelere mal oluyor? Erkeklik dönüşmeden babalık dönüşür mü? Tüm bu konular, kurumsaldaki toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarından örnekler ile masaya yatırılacak. 

Moderatör:
Meltem Ağduk, UNFPA Toplumsal Cinsiyet Program Koordinatörü

Konuşmacılar:
Aslı Karataş, Avukat/Dijital Topuklar Yazarı
Hasan Deniz, AÇEV Aile Birimleri Eğitimi Direktörü

PANEL: Adab-ı Muaşeret 4.0

Sosyal medyanın hayatımızın ortasına yerleşmesiyle birlikte yeni iletişim kuralları, yeni davranış kodları gerekli olmaya başladı. Bir yandan dijitalde kişilik ve özgürlük haklarını korurken, bir yandan özellikle de sosyal medyanın profesyonellerce kullanımında etik ilkeler nasıl belirlenmeli? İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği(İDA)’nin hazırladığı ve Dijital Topuklar’ın öncülüğünde etki liderleri ile biraraya gelecek olan ‘Dijital İletişimde Etik Klavuzu’ eşliğinde bu konular ele alınacak.

Moderatör:
Esra Şengülen, Artı İletişim

Konuşmacılar:
Burçin Ünaldı, Styleboom Blog
Sema Özpekmezci Sumeli, Sema’nın Sağlıklı Mutfağı

0