Ana Sayfa EDİTÖRDEN Dijital Topuklar (online) konuşuyor!

Dijital Topuklar (online) konuşuyor!

2020’nin başında herkes gibi bizim de bu seneye dair amaçlarımız, hedeflerimiz, beklentilerimiz vardı.

Geçtiğimiz sene düzenlediğimiz Dijital Topuklar 2019’da organizasyon desteği aldığımız şirketin sorumluluklarını yerine getirmemesi üzerine yaşadığımız mağduriyetin hukuki yollardan çözümü bunlardan biriydi.

Bir diğeri, 1 Kasım’da beşincisini gerçekleştireceğimiz Dijital Topuklar zirvemizin hazırlıklarının başlamasıydı.

Bir başkası da, bundan daha önce #dijitaltopuklarbuluşuyor adı altında yaptığımız aylık buluşmaların, #dijitaltopuklarkonuşuyor başlığıyla devam etmesiydi. Bu aylık buluşmaları, web sitemizin hayata geçmesinden bu yana İlham Veren Topuklar bölümümüze destek olan Kale Grubu’nun, Karaköy’de açılan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde (KTSM) başlatacaktık.

Bütün bunlar, şu anda dünyanın içinden geçmekte olduğu koronavirüs salgınından önceydi. Herkes gibi, son bir ayda bizim de planlarımız değişmek durumunda kaldı.

Hukuki hak arayışlarımız, mahkemelerin ertelenmesi sebebiyle ilerleyen aylara kaldı. Hakkımızı alacağımız konusunda inancımız tam.

1 Kasım hazırlıklarımız devam etmekle birlikte, bağlam ve formatı yeniden gözden geçirdiğimiz bir dönemdeyiz. İçeriğimizin hazır olması işimizi kolaylaştırıyor; bu içeriği ne şekilde sunacağımızı önümüzdeki aylar gösterecek.

17 Mart’ta ilkini KTSM’de düzenleyeceğimiz #dijitaltopuklarkonuşuyor etkinliğimiz ise online’a taşındı. Bu Cumartesi günü (11 Nisan) başlayacak olan serimizin ilkinde Egitimpedia ve Fide Okulları kurucusu Ali Koç ile, şu an toplumun önemli bir kesimini etkilemekte olan uzaktan eğitim gerçeği üzerinden “Covid-19 Eğitimi Dönüştürür mü?” başlıklı bir sohbet gerçekleştireceğiz.

Nisan ayının geri kalan haftalarında, #dijitaltopuklar2019 katılımcılarının da yakından tanıdığı psikolojik danışman Çiğdem Demir Çelebi ile 18 Nisan’da “Sosyal İzolasyonda Yakınlık İhtiyacı”mızı ve yine geçtiğimiz seneki konuşmacılarımızdan Sertaç Doğanay ile 25 Nisan’da “Teknolojiyle Değişen İlişkimiz”i konuşacağız.

Cumartesi günleri Kale Grubu’nun YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak bu serimizin devam bölümlerini de yaklaştıkça duyuracağız.

Hepimiz için zor başlayan bu yılda, elimizde olmayan sebeplerden dolayı planlarımızı eğip bükmek zorunda kalsak da, “fayda sağlayan işler” yapma niyetimizi koruyarak yolumuza devam ediyoruz.

Dijital Topuklar
Dijital Topuklarhttp://www.dijitaltopuklar.com
Dijital sektör profesyonellerini bir araya getiren Dijital Topuklar Zirvesi’nde dijital dünyanın fikir önderleri, sosyal medyanın birleştirici gücünden dijital dünyada oyunun kurallarına kadar dijitalleşmenin arkasındaki tüm dinamikleri konuşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Teknolojik Anneler’den Dayanışma Ekranı

Mart 2020'de Türkiye'yle birlikte dilimize de yerleşen Covid 19 virüsü, çoğunluğu olumsuz olmak üzere irili ufaklı binlerce değişikliğe sebep oldu hayatta. Ekonomi, sağlık, psikoloji,...

Yanlış Değil, Farklı

“Pardon bir şey sorabilir miyim, sizin oğlunuzun yüzü neden fazla büyük ve değişik?” 8 yaşındaki çocuğunu, bir doğum gününde yeni tanıdığı “farklı” bir çocuğun annesine...

Hapishanelerimiz

  Ömür tüketen, ağır akışı ile uzun zamandır izlemediğim Türk dizilerini protestoma “Camdaki Kız” dizisi ile son verdim. Henüz iki bölümü yayınlandı ve ben kapıldım....

Kendine Ait Bir Şeyler…

Dijital Topuklar olarak, pandemi yüzünden evlerimize kapandığımız, her yıl 1 Kasım'da birbirimizi görerek, birbirimize dokunarak, sarılarak gerçekleştirdiğimiz zirvemizi sanal ortama taşıdığımız geçtiğimiz sene içinde,...

Feminizm Karşıtı Kadınlara Karşı Olan Kadınlar Hakkında Karışık Hisleri Olan Kadınlar

Aşağıdaki metin Dijital Topuklar için Ezgi Özkök Sefer tarafından Jenny Lawson'ın “Women Who Are Ambivalent About Women Against Women Against Feminism” başlıklı yazısından çevrilmiştir....