Ana Sayfa EDİTÖRDEN Dijital Topuklar (online) konuşuyor!

Dijital Topuklar (online) konuşuyor!

2020’nin başında herkes gibi bizim de bu seneye dair amaçlarımız, hedeflerimiz, beklentilerimiz vardı.

Geçtiğimiz sene düzenlediğimiz Dijital Topuklar 2019’da organizasyon desteği aldığımız şirketin sorumluluklarını yerine getirmemesi üzerine yaşadığımız mağduriyetin hukuki yollardan çözümü bunlardan biriydi.

Bir diğeri, 1 Kasım’da beşincisini gerçekleştireceğimiz Dijital Topuklar zirvemizin hazırlıklarının başlamasıydı.

Bir başkası da, bundan daha önce #dijitaltopuklarbuluşuyor adı altında yaptığımız aylık buluşmaların, #dijitaltopuklarkonuşuyor başlığıyla devam etmesiydi. Bu aylık buluşmaları, web sitemizin hayata geçmesinden bu yana İlham Veren Topuklar bölümümüze destek olan Kale Grubu’nun, Karaköy’de açılan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde (KTSM) başlatacaktık.

Bütün bunlar, şu anda dünyanın içinden geçmekte olduğu koronavirüs salgınından önceydi. Herkes gibi, son bir ayda bizim de planlarımız değişmek durumunda kaldı.

Hukuki hak arayışlarımız, mahkemelerin ertelenmesi sebebiyle ilerleyen aylara kaldı. Hakkımızı alacağımız konusunda inancımız tam.

1 Kasım hazırlıklarımız devam etmekle birlikte, bağlam ve formatı yeniden gözden geçirdiğimiz bir dönemdeyiz. İçeriğimizin hazır olması işimizi kolaylaştırıyor; bu içeriği ne şekilde sunacağımızı önümüzdeki aylar gösterecek.

17 Mart’ta ilkini KTSM’de düzenleyeceğimiz #dijitaltopuklarkonuşuyor etkinliğimiz ise online’a taşındı. Bu Cumartesi günü (11 Nisan) başlayacak olan serimizin ilkinde Egitimpedia ve Fide Okulları kurucusu Ali Koç ile, şu an toplumun önemli bir kesimini etkilemekte olan uzaktan eğitim gerçeği üzerinden “Covid-19 Eğitimi Dönüştürür mü?” başlıklı bir sohbet gerçekleştireceğiz.

Nisan ayının geri kalan haftalarında, #dijitaltopuklar2019 katılımcılarının da yakından tanıdığı psikolojik danışman Çiğdem Demir Çelebi ile 18 Nisan’da “Sosyal İzolasyonda Yakınlık İhtiyacı”mızı ve yine geçtiğimiz seneki konuşmacılarımızdan Sertaç Doğanay ile 25 Nisan’da “Teknolojiyle Değişen İlişkimiz”i konuşacağız.

Cumartesi günleri Kale Grubu’nun YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak bu serimizin devam bölümlerini de yaklaştıkça duyuracağız.

Hepimiz için zor başlayan bu yılda, elimizde olmayan sebeplerden dolayı planlarımızı eğip bükmek zorunda kalsak da, “fayda sağlayan işler” yapma niyetimizi koruyarak yolumuza devam ediyoruz.

Avatar
Dijital Topuklarhttp://www.dijitaltopuklar.com
Dijital sektör profesyonellerini bir araya getiren Dijital Topuklar Zirvesi’nde dijital dünyanın fikir önderleri, sosyal medyanın birleştirici gücünden dijital dünyada oyunun kurallarına kadar dijitalleşmenin arkasındaki tüm dinamikleri konuşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Bir refleks olarak ‘Mutlaka orada bir şey olmuştur’

Halit Ergenç’in arkadaşı Ozan Güven ile ilgili yaptığı açıklama özellikle sosyal medyada gündeme oturdu. Oturmayacak gibi de değildi zira kendisi dedi ki "Ben Ozan'ı...

1 Kasım 2020’de, #dijitaltopuklarevde

2016'dan bu yana her yıl 1 Kasım'da Dijital Topuklar'ın zirvesinde bir araya geliyoruz. İçeriğimiz, konuklarımız, mekânımız değişse de, değişmeyen tek şey 1 Kasım tarihi oluyor. 2020...

#dijitaltopuklar2020 biletleri satışta

1 Kasım'a doğru 30'dan geri saymaya başladığımız bu tatlı Ekim sabahında #dijitaltopuklar2020 biletleri satışa çıktı. Her yıl ağırlıklı olarak İstanbul'dan olmakla birlikte Türkiye’nin farklı şehirlerinden...

Amor Fati

‘Amor Fati’ Latince bir söylem olup dilimize ‘kaderini sev’ ya da ‘kaderine evet de’ şeklinde çevrilmiş ve belki de tarihin en önemli filozoflarından biri...

Ev Yapımı İçerik Atölyesi: 26 Eylül 2020

Sosyal medya üzerinden sesinizi duyurmak mı istiyorsunuz? Kendinizi yazarak ifade ederken, kendi topluluğunuzu bulmak mı istiyorsunuz? O halde sizi Dijital Topuklar'ın düzenleyeceği Ev Yapımı...